• Нд. Лип 25th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

У ЄС представили нову стратегію у відносинах з РФ

Відadmin

Чер 16, 2021
У ЄС представили нову стратегію у відносинах з РФ

Стратегію в кінці місяця ще затвердять лідери ЄС

Брюссель буде керуватися трьома принципами у відносинах з Росією: відштовхувати, стримувати і взаємодіяти.

 

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель представив у середу, 16 червня, нову стратегію ЄС щодо відносин з Росією.

 

 

Стратегію на саміті в кінці червня мають затвердити лідери країн ЄС.

 

Боррель роз’яснив кожен з трьох принципів.

 

Так, “протидіяти” Росії ЄС має намір на російській території і пострадянському просторі. Зокрема, хочуть перешкоджати порушенням прав людини в Росії, порушенню суверенітету України, відповідати на “шкідливі дії уряду Росії, включаючи гібридні атаки”. Крім того, ЄС має намір “обмежувати ресурси, які уряд Росії може залучити для проведення руйнівної зовнішньої політики”.

 

“Стримувати” ЄС має намір російський вплив на своїй території, на міжнародних майданчиках і на уми єврогромадян. Блок має намір розвивати свої кібернетичні й оборонні можливості, а також можливості “стратегічної комунікації”. Також ЄС має намір тісно координувати свої дії з НАТО і Групою семи, а також “підтримувати своїх східних партнерів”.

 

Продовжувати “взаємодіяти” з Росією ЄС готовий “з кількох стратегічних завдань”, де прогрес без РФ неможливий. Йдеться про боротьбу з потеплінням клімату, боротьбу з пандемією і громадське здоров’я. Крім того, у стратегії пропонується “проводити більше технічних консультацій з російським урядом, з широкого кола економічних подразників, які знижують конкурентні переваги ЄС”. ЄС також готовий вести діалог щодо Арктики та інших напрямків регіонального співробітництва, а також щодо врегулювання глобальних і регіональних конфліктів.

 

Крім того, ЄС укотре запропонував “активізувати контакти між людьми”, вводячи спрощення візового режиму, але лише “для окремих категорій громадян”.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *