• Сб. Лис 27th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Новий варіант COVID. Мутації можуть обійти вакцину

Відadmin

Лис 25, 2021
Новий варіант COVID. Мутації можуть обійти вакцину

Коронавірус принесе ще чимало проблем

Вчені стежитимуть за новим варіантом відносно появи будь-яких ознак того, що він набирає сили і поширюється ширше.

 

Новий варіант коронавірусу, який має надзвичайно велику кількість мутацій, може викликати нові хвилі хвороб, ухиляючись від імунітету організму, попереджають вчені. Цей варіант викликав серйозне занепокоєння в деяких дослідників у зв’язку з тим, що низка мутацій може допомогти вірусу обійти імунітет.

 

Родом із Південної Африки

 

Варіант B.1.1.529 має 32 мутації у спайковому білку, частини вірусу, яку більшість вакцин використовують для підготовки імунної системи до COVID. Мутації в спайковому білку можуть вплинути на здатність вірусу інфікувати клітини та поширюватися, але також ускладнюють атаку імунних клітин на патоген. Вперше цей варіант був виявлений у Ботсвані, де наразі секвеновано 3 випадки. Ще 6 підтверджено в Південній Африці і 1 у Гонконгу у мандрівника, який повернувся з Південної Африки”.

 

Доктор Том Пікок, вірусолог з Імперського коледжу Лондона, зазначив, що “неймовірно велика кількість спайкових мутацій припускає, що цей варіант може викликати серйозне занепокоєння”.

 

Перші випадки цього варіанта були зафіксовані в Ботсвані 11 листопада, а ранні випадки в Південній Африці були зареєстровані трьома днями пізніше. У Гонконгу було виявлено 36-річного чоловіка, який мав негативний результат ПЛР-тесту перед вильотом з Гонконгу до Південної Африки, де він перебував з 22 жовтня по 11 листопада. Після повернення до Гонконгу він показав негативний результат, але 13 листопада, перебуваючи на карантині, дав позитивний результат.

 

У ПАР хвилюються

 

Вчені стежитимуть за новим варіантом щодо появи будь-яких ознак того, що він набирає сили і поширюється ширше. Деякі вірусологи в Південній Африці вже стурбовані, особливо з огляду на нещодавнє зростання випадків захворювання в Гаутенгу, міському районі, де розташовані Преторія та Йоганнесбург, в яких були виявлені випадки захворювання B.1.1.529.

 

За словами Раві Гупти, професора клінічної мікробіології Кембриджського університету, робота його лабораторії показала, що дві мутації у B.1.1.529 збільшують інфекційність та знижують розпізнавання антитілами. “Це, безумовно, викликає серйозне занепокоєння, виходячи з наявних мутацій, – сказав він. – Тим не менш, ключовою властивістю вірусу, яка невідома, є його заразність, оскільки це, мабуть, насамперед сприяло поширенню дельта-варіанту. Вислизання від імунної відповіді – лише частина картини того, що може статися”.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *