• Сб. Лис 27th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Дуда запропонував підвищити готовність сил НАТО на сході Європи

Відadmin

Лис 25, 2021
Дуда запропонував підвищити готовність сил НАТО на сході Європи

Анджей Дуда (ліворуч) та Єнс Столтенберг

Розширення військової присутності сил НАТО біля кордонів з Україною є необхідним для демонстрування захисту безпеки союзників.

 

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу розширити військову присутність Альянсу на сході Європи через ситуацію в Україні. Про це повідомляє ТАСС.

 

“Я запропонував генсеку підвищити готовність сил НАТО в цій частині Європи на східному фланзі НАТО”, – сказав польський лідер на спільній прес-конференції зі Столтенбергом.

 

На думку Дуди, силам Альянсу також слід зміцнювати не лише стратегічне спостереження, а й готовність підрозділів НАТО.

 

Це слід зробити для того, щоб показати агресору, що Альянс “не тільки готовий до оборони, а й захисту безпеки союзників, з якими співпрацює, зокрема України.

 

Також Анджей Дуда заявив, що польська влада не бачить на польсько-білоруському кордоні безпосередньої військової загрози і підстав задіяти четверту статтю договору НАТО.

 

“Ми хочемо використати її (четверту статтю, – ред.) тільки тоді, коли ситуація цього вимагає. Зараз ситуація не відповідає кваліфікації четвертої статті. Немає безпосередньої військової загрози, немає військового нападу на якусь сусідню країну”, – сказав він.

 

При цьому, наголосив президент Польщі, на кордоні спостерігається “небезпечний розвиток ситуації” і “ніщо не вказує на зниження напруженості на кордоні”, що “може тривати багато місяців”.

 

Зазначимо, що четверта стаття НАТО передбачає, що “договірні сторони завжди консультуватимуться одна з одною у разі, якщо, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність або безпека будь-якої зі сторін будуть під загрозою”.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *