• Вт. Вер 28th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

У 2020 році було вбито 227 екоактивістів

Відadmin

Вер 13, 2021
У 2020 році було вбито 227 екоактивістів

У 2020 році під час захисту навколишнього середовища загинули 227 осіб

Кількість убивств стала рекордною, але найбільше розправ зафіксували в Колумбії, Мексиці і на Філіппінах.

 

У 2020 році вбили 227 осіб, які захищали ліси, водні й інші природні ресурси. Про це з посиланням на міжнародну неурядову правозахисну організацію Global Witness повідомляє CNN у понеділок, 13 вересня.

 

У середньому щотижня більше чотирьох осіб гинули, коли захищали довкілля. Так 2020 рік був рекордним у цьому плані.

 

Відзначається, що більшість убивств сталися в Південній Америці. У Колумбії загинули 65 осіб, які захищали землі корінного населення, ліси і посіви коки. У Мексиці третина нападів була пов’язана з вирубкою лісів – в країні сталося 30 убивств екоактивістів.

 

У свою чергу, на Філіппінах 29 осіб було вбито за спробу зупинити проекти видобутку корисних копалин, лісозаготівель і гребель.

 

Більш як 70% нападів скоєно на осіб, які захищали ліси від подальшої вирубки і промислового використання. Решта були вбиті за охорону рік, океанів і інших прибережних екосистем.

 

Крім того, екоактивісти в Африці також зазнають нападів, але правозахисники впевнені, що дані з континенту можуть бути заниженими. Там було задокументовано 18 убивств у 2020 році проти семи в 2019 році. Більшість цих нападів сталися в ДР Конго, інші – в ПАР і Уганді.

 

Вчені прогнозують, що у світі різко зросте кількість постраждалих від повеней. Частка світового населення, які може зазнати ризику від повеней, з 2000 року збільшилася на 24%. До 2030 року ще мільйони осіб зіткнуться з наслідками цієї стихії.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *