• Вт. Вер 28th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

У КМ розповіли, чим загрожує зростання цін на газ

Відadmin

Вер 15, 2021

Через стрімке подорожчання газу Україна може втратити 0,2% зростання ВВП, а інфляція може прискоритися на 0,8%.

 

Україна втратить близько 0,2% ВВП через рекордне зростання цін на газ в Європі. Таку оцінку дали в Мінекономіки, пише РБК-Україна в середу, 15 вересня.

 

“Безпосередній вплив на споживчу інфляцію від можливого подальшого підвищення ціни на газ для потреб населення додатково оцінюється в межах 0,5 п.п., від подорожчання гарячої води і опалення ще додатково 0,3 п.п. Можливий негативний вплив на ВВП не перевищить 0,2 п.п.”, – йдеться у відповіді міністерства.

 

У Мінекономіки вважають, що значне зростання ціни на імпортований газ надасть лаговий вплив на економіку України в наступних періодах. Але вплив не буде пропорційним сильному зростанню ціни.

 

“По-перше, Україна, як і будь-яка країна, має так звані “вбудовані амортизатори” для пом’якшення впливу цінових шоків. Для шоку ринку газу це рівень запасів, сформований при більш низькій ціні. Використовуючи цей елемент, країна може “згладити” вплив тимчасового шоку ціни”, – пояснили у відомстві.

 

При цьому в Кабміні додали, що зараз у світі дорожчає не тільки газ, а й інші товари і послуги.

 

Крім того, в Мінекономіки нагадали, що Україна й раніше стикалася з високими цінами на газ. Так, востаннє максимальна ціна імпортованого газу спостерігалася в 2018 році – 300,5 млн доларів за тис. кубометрів і в 2012 році – 424,5 доларів за тис. кубометрів.

 

“Отже, наявність достатніх запасів, сформованих при більш низькій ціні, сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках іншої продукції, реалізація українськими товаровиробниками комплексу дій, спрямованих на впровадження енергозберігаючих технологій для економії або заміни в собівартості продукції газової складової, дозволить пом’якшити вплив тимчасового шоку ціни на газ і без значних втрат адаптуватися до нового рівня витрат”, – резюмували в Мінекономіки.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *