• Вт. Вер 28th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Україна внесла пропозицію щодо сертифікації ПП-2

Відadmin

Вер 15, 2021
Україна внесла пропозицію щодо сертифікації ПП-2

Фото: 112 Україна

Україна намагається включити свої умови в роботу Північного потоку-2

У сертифікацію повинні включити умову доступу до всіх газопроводів, що постачають російський газ в ЄС, пропонує Нафтогаз.

Україна виступила з пропозицією щодо умов сертифікації газопроводу Північний потік-2. Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу за підсумками переговорів глави компанії Юрія Вітренка з держсекретарем Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреасом Файхтом.

Так, в сертифікацію Nord Stream-2 AG пропонується включити умову доступу до всіх газопроводів, що постачають російський газ в ЄС.

“Усі компанії, в першу чергу європейські, повинні отримати недискримінаційний доступ, як і Газпром, до всіх газопроводів, які об’єднують Росію і Європейський Союз. Щоб європейські компанії самі могли вирішувати, через який газопровід вони будуть транспортувати газ. Ми пояснили, як це працює, чому це повинно бути вимогою при сертифікації Nord Stream-2 AG, і надали всі економічні аргументи”, – сказав він.

Вітренко уточнив, що ця умова необхідна для забезпечення чесної та справедливої ​​конкуренції відповідно до європейського законодавства, про які йдеться в заяві Німеччини і США щодо ПП-2.

Також, за його словами, низка європейських компаній хочуть отримувати газ на кордоні Україна-РФ, самостійно замовляючи транзитні потужності через ГТС України.

Крім того, Україна нагадала, що при будівництві обхідних потоків доставки російського газу в ЄС вони заявлялися для додаткових обсягів газу, які повинні піти в Європу.

“Тому ми говоримо: якщо йдеться про додаткові обсяги, то нехай ті обсяги, які зараз йдуть через Україну, будуть збережені, а не перенесені на ПП-2, як про це говорить Росія”, – зазначив Вітренко.

Також глава Нафтогазу повідомив, що Україна готова вести переговори про продовження транзитного контракту з Газпромом, але саме по собі це продовження не є достатньою гарантією збереження транзиту через Україну, тому й потрібен недискримінаційний доступ і контракти з європейськими компаніями.

Вітренко також наголосив, що газ рекордно подорожчав в Європі через дії Газпрому, який обмежує поставки, хоча українська ГТС має можливість їх збільшувати.

Нагадаємо, 10 вересня в Росії заявили про завершення будівництва Північного потоку-2. Федеральне мережеве агентство почало процес сертифікації газопроводу і прийме рішення протягом чотирьох місяців.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *