• Ср. Жов 20th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Рівень вакцинації розділив Європу на схід і захід

Відadmin

Вер 28, 2021
Рівень вакцинації розділив Європу на схід і захід

У Європі рівень вакцинації корелює відповідно до положення країни за віссю захід/схід

Найбільший показник вакцинації від коронавірусу на заході Європи, тоді як на сході він найменший, а в Україні – критично низький.

 

У 27 країнах Євросоюзу середній рівень COVID-вакцинації дорослого населення перевищує 70%, але політики і фахівці стурбовані розривом між заходом і сходом. Про це під вівторок, 28 вересня, пише Голос Америки.

 

Відзначається, що в той час як Португалія, країна-член ЄС на заході європейського континенту, за рівнем вакцинації від коронавірусу – одна з перших у світі, низькі рівні вакцинації залишаються на протилежному – східному краї Європи. За даними Our World in Data.org, станом на 26 вересня майже 88% португальців уже мають щеплення принаймні однією дозою, але, наприклад, в Україні цей рівень був трохи більшим за 16%.

 

На цей момент Україна знаходиться в п’ятірці країн Європи в списку Reuters із найвищими показниками смертності людей після діагнозу COVID-19 – це 114 смертей у середньому щодня за останній тиждень.

 

Повільність української вакцинації пояснюють тим, що Україна не може користуватися можливостями, які мають країни-члени ЄС.

 

Хоча статистика показує, що навіть сусідні з Україною країни, що входять в ЄС, помітно відстають від західних партнерів. Найгірші показники в ЄС в Болгарії – 22% і Румунії – 33% вакцинованих. Трохи краща ситуація в Словаччині – 44% і в Польщі – 52%, але це значно менші показники в порівнянні не тільки з Португалією, а й з такими країнами, як Іспанія – 80%, Данія – 77%, Франція – 74% і Німеччина – 67%.

 

До слова, низький рівень вакцинації на сході Європи також збігається з порівняно високими показниками смертності людей, у яких виявили коронавірус.

 

Румунія опинилася серед лідерів у списку європейських країн за швидкістю поширення коронавірусу – в середньому 6 815 в день, і за показником смертності після заражень – у середньому 123 в день протягом останнього тижня.

 

Румунський фахівець із питань охорони здоров’я Влад Міксич розповів, що однією із причин низького рівня вакцинації в країні є “традиційна недовіра до влади” в країні, а також слабо організований процес вакцинації.

 

У сусідній Болгарії 23% опитаних недавно сказали, що не хочуть робити щеплення, тоді як загалом в ЄС цей показник лише 9%.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *