• Вт. Гру 7th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Рятувати усім світом. Катастрофа з COVID в Індії

Відadmin

Кві 26, 2021

Журналісти, які не довіряють державній статистиці, особисто ведуть підрахунки померлих у крематоріях. За їхніми викладками виходить, що реальне число жертв коронавірусу в деяких містах в 10 разів перевищує офіційні дані.

У країні, як раніше в Латинській Америці і низціі країн Африки, сформувався чорний ринок кисню – 60-літровий балон вартістю 80 доларів на чорному ринку продається за 660-1300 доларів.

В особливо постраждалі райони країни кисень перевозять на поїздах, які індійці називають “oxygen train”, або “кисневий поїзд”.

Допомога пішла

 

США і Британія в понеділок спішно почали поставку апаратів ШВЛ і прекурсорів для вакцин в Індію. Перший з дев’яти вантажних літаків, які були надіслані Британією, повинен прибути в Індію у вівторок вранці.

 

Американський Білий дім відзвітував, що посилає до Індії прекурсори для вакцин, апарати ШВЛ, захисне обладнання та інші речі першої необхідності.

 

Колективного імунітету немає

 

“Індія – катастрофічний приклад країни з населенням, яке, звичайно ж, не досягло колективного імунітету проти COVID-19. Багато розповідають про розвал тамтешньої системи охорони здоров’я, про відсутність кисню для госпіталізованих пацієнтів і про спалювання тіл на вогнищах прямо на вулицях. Індія виробляє вакцини проти COVID-19, що широко використовуються, зокрема вакцину AstraZeneca. Але частка імунізованого населення все ще дуже мала, і, на жаль, вразливих людей більш ніж достатньо, і вірус продовжує поширюватися”, – зазначає Майкл Хед, старший науковий співробітник кафедри глобальної охорони здоров’я Саутгемптонського університету.

 

 

Глобальні наслідки

 

Інститут сироватки крові в Індії – одна з найважливіших установ в світі на цей момент. Він виробляє вакцину AstraZeneca у великих кількостях і є ключовим постачальником для багатьох країн, включаючи ініціативу Covax. Проте експорт з Індії в останні тижні скоротився, і не буде несподіванкою, якщо індійський уряд вирішить залишити більше цінної вакцини для Індії.

 

“Гуманітарна криза в Індії справить значну побічну дію, яка ще довше буде підтримувати поширення пандемії. Вона показує, як залежність від невеликої кількості виробничих об’єктів для випуску такої життєво важливої ​​продукції може призвести до летальних наслідків”, – констатує Хед.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *