• Ср. Жов 20th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Проти Навального завели справи про “екстремістське співтовариство”

Відadmin

Вер 28, 2021
Проти Навального завели справи про екстремістське співтовариство

Фото: newsland.com

Навальний став фігурантом справи про “екстремістське співтовариство”

Кримінальні справи порушили через визнані “екстремістськими” Фонд боротьби з корупцією та рух Штаби Навального.

 

Проти російського опозиціонера Олексія Навального і його соратників порушили нові кримінальні справи. Про це повідомляє Слідчий комітет РФ у вівторок, 28 вересня.

 

У СК заявили, що йдеться про “екстремістський” Фонд боротьби з корупцією і громадський рух “Штаби Навального”.

 

Зокрема, Навальному, Леоніду Волкову, Івану Жданову та іншим особам ставиться створення і керівництво екстремістським співтовариством, а Любові Соболь, Георгію Албурову, Руслану Шаведдінову, юристу В’ячеславу Гімаді, відеооператору Павлу Зеленському, Рустему Мулюкову і іншим особам – участь в екстремістському співтоваристві. Першим загрожує до десяти років позбавлення волі, другим – до шести років.

 

Як стверджують у СК, Навальний, будучи засновником НО Фонд боротьби з корупцією, “з метою здійснення екстремістської діяльності, спрямованої на зміну основ конституційного ладу в Російській Федерації, підриву суспільної безпеки і державної цілісності Російської Федерації створив екстремістське співтовариство і керував ним”.

 

“У зазначений період часу до злочинної діяльності Навального приєдналися Волков і Жданов”, – заявили в СК і додали, що для забезпечення роботи цієї спільноти і для його фінансування, а також для “створення умов для вчинення злочинів екстремістського спрямування, залучення нових учасників організаторами були засновані 8 некомерційних організацій – фондів і комерційні організації, які були структурними підрозділами спільноти”.

 

“З метою розширення сфери злочинної діяльності у 2017 році створено громадський рух Штаби Навального для здійснення діяльності спільноти в 37 регіонах Росії. Основним куратором і керівником штабів Навального був Волков, який представляє Федеральний штаб у місті Москві. У період з 2014 по 2021 роки до складу співтовариства увійшли Соболь, Албурі, Шаведдінов, Гімаді та інші особи, а також керівники і співробітники штабів у регіонах”, – додали в СК.

 

При цьому сайти ФБК, штабів Навального, канал нa YouTube і акаунти в соцмережах були нібито створені для “пропаганди злочинної діяльності”.

 

“Протиправна діяльність екстремістського співтовариства була спрямована на дискредитацію органів державної влади і проведеної ними політики, дестабілізацію обстановки в регіонах, створення протестного настрою в населення і формування громадської думки про необхідність насильницької зміни влади, організацію та проведення протестних акцій, що переростають у масові заворушення”, – стверджують російські силовики.

 

Заради цього учасники і керівники “екстремістського співтовариства” з 2014 по 2021 рік систематично проводили в регіонах неузгоджені акції, на яких нібито звучали заклики “до екстремістської і терористичної діяльності, відбувалися протиправні дії, що тягнуть порушення прав і свобод людини і громадянина, завдавалася шкода громадському порядку і громадській безпеці”.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *