• Ср. Гру 1st, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Литва просить допомоги у Польщі з мігрантами

Відadmin

Лип 12, 2021
Литва просить допомоги у Польщі з мігрантами

Науседа закликав Польщу допомогти з напливом мігрантів з Білорусі

У Литві мають намір побудувати стіну на кордоні з Білоруссю для стримування потоку нелегалів з сусідньої країни.

 

Президент Литви Гітанас Науседа закликав польського колегу Анджея Дуду надати допомогу в зв’язку з масштабним напливом мігрантів з Білорусі. Про це в неділю, 11 липня, повідомляє прес-служба президента Литви.

 

“Співпраця між Литвою і Польщею налічує століття. Ми є союзниками в області безпеки і оборони. Тільки спільними зусиллями ми можемо забезпечити безпеку в регіоні”, – заявив Науседа.

 

За його словами, зараз необхідно негайно вирішити проблему зміцнення східного кордону Європейського Союзу шляхом ефективного запобігання потокам нелегальної міграції з Білорусі.

 

“Ми не дозволимо білоруському режиму використовувати мігрантів як політичну зброю”, – заявив Науседа.

 

Напередодні уряд Литви оголосив у країні надзвичайний стан, оскільки протягом 24 годин кордон незаконно перетнула рекордна за останні три роки кількість мігрантів – 150.

 

Щоб взяти під контроль потік нелегальних мігрантів, в Литві розраховують за кілька місяців побудувати 550-кілометрову стіну з колючого дроту на кордоні з Білоруссю. Будувати її почала в п’ятницю, 9 липня, литовська армія. За словами міністра внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, паралельно з колючим бар’єром планується  звести і огорожу: “При будівництві огорожі ми будемо використовувати колючий бар’єр, це буде подвійний захист”.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *