• Ср. Чер 16th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Джонсон і Байден оновили Атлантичну хартію

Відadmin

Чер 11, 2021
Джонсон і Байден оновили Атлантичну хартію

Джонсон і Байден провели зустріч і підписали угоду

Американський президент і британський прем’єр підписали документ про зміцнення співпраці між двома країнами.

 

Президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон напередодні саміту G7, який відбудеться в п’ятницю, 11 червня, підписали документ про зміцнення співпраці між двома країнами. Як повідомляє Радіо Свобода, документ назвали “новою Атлантичною хартією”.

 

 

 

Як відомо, істинну Атлантичну хартію підписали в 1941 році британський прем’єр Вінстон Черчилль і президент США Франклін Рузвельт.

 

Цей документ, до якого згодом приєдналися інші противники гітлерівської Німеччини, мав на меті визначити основні принципи міжнародної політики після перемоги у війні.

 

У “новій Атлантичній хартії” увагу акцентовано на прихильності США і Великої Британії до ідей демократії, відкритого суспільства, прав людини. У документі йдеться також про необхідність зміцнювати міжнародний порядок, який визначають правила, і дотримуватися принципів суверенітету й територіальної цілісності держав.

 

США і Велика Британія виступили за мирне вирішення конфліктів і водночас підкреслили, що підтримуватимуть своїх союзників по НАТО, а поки є ядерна зброя, НАТО буде і далі союзом, який матиме ядерний арсенал.

 

Документ також закликає боротися зі змінами клімату.

 

Після зустрічі Джонсон назвав зустріч з Байденом “ковтком свіжого повітря”.

 

Лідери країн обговорили боротьбу з пандемією, відновлення глобальної економіки і клімат.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *