• Ср. Гру 1st, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Вчені з’ясували, що коронавірус проникає у клітини мозку

Відadmin

Лис 6, 2021
Вчені з ясували, що коронавірус проникає у клітини мозку

Фото: Twitter

Коронавірус проникає в клітини мозку

Відкриття пояснює, чому коронавірус може призводити до тривалих неврологічних симптомів.

Вчені з’ясували, як коронавірус вражає людський мозок. Про це повідомляє NBC News у суботу, 6 листопада.

Дослідження провели вчені Каліфорнійського Національного дослідницького центру приматів (США) та дослідницького інституту Ротмана у Торонто (Канада).

Як показали попередні дослідження, вірус може легко потрапляти у мозок через ніс людини. Він проникає в клітини мозку, і таким чином, ймовірно, призводить до тривалих неврологічних симптомів, таких як проблеми з мисленням та пам’яттю.

Тепер спостереження за макаками-резусами показали, що симптоми ураження нейронів мозку у них виявляються через сім днів після зараження. При цьому частіше це помітно у старих тварин, які страждають на діабет.

Вчені припускають, що коронавірус безпосередньо вражає нейрони мозку, потенційно відповідаючи на питання про те, чому деякі люди страждають від низки симптомів ще довго після подолання первинного захворювання на COVID-19.

Також вчені виявили, що імунна система людини не реагує на частинки коронавірусу, коли вони опиняються у нейронах мозку, тому що нейрони забезпечують нормальне функціонування людського мозку.

У зв’язку з тим, що імунітет не бореться з коронавірусом у мозку, це ускладнює лікування, наголосили дослідники.

Раніше було названо симптоми постковіду у дітей. Тяжкий гострий респіраторний синдром після перенесеного коронавірусу розвивається не тільки у дорослих, а й у дітей та підлітків.

Також вчені знайшли антитіло, здатне протистояти різним коронавірусним інфекціям. Вчені проаналізували кров пацієнта, зараженого оригінальним вірусом SARS-CoV-1 на початку 2000-х років, та хворого на COVID-19.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *