• Сб. Лис 27th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Вчені знайшли у флорі і фауні Антарктики важкі метали і пестициди

Відadmin

Жов 19, 2021
Вчені знайшли у флорі і фауні Антарктики важкі метали і пестициди

Фото: Getty Images

У флорі і фауні Антарктики знайшли ртуть і пестициди

У пробах виявили ртуть, кадмій і свинець, а також фосфороорганічні вогнетривкі речовини і пластифікатори.

 

Вчені досліджували флору і фауну Антарктики і виявили там безліч шкідливих речовин. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у вівторок, 19 жовтня.

 

В 2019 і 2020 роках українські вчені Національного антарктичного наукового центру разом з вченими ЄС почали вивчати поширення глобальних забруднювачів в екосистемі Південного океану. Аналізи на вміст забруднюючих речовин проводилися у пробах морських істот. Всього було відібрано 14 проб.

 

В результаті, в 8 з 14 проб виявили токсичні концентрації ртуті – її виявили навіть у пробі плаценти Тюленя Уедделла (більш ніж удвічі більше за норму), яйцях пінгвінів Аделі (майже втричі більше за норму), а також у м’язах морської зірки, пінгвінів дженту і тюленів- крабоїдів. Джерелами її поширення є вулкани, лісові пожежі і спалювання вугілля в теплоелектростанціях. На думку вчених, в Антарктиду ртуть потрапляє, переважно, з перенесенням атмосферних мас і випадає з опадами.

 

Також у пробах у високих концентраціях знайшли кадмій і свинець. Найвищі концентрації металів були у макрофітів.

 

При аналізі вчені виявили і нові фосфороорганічні вогнетривкі речовини і пластифікатори. Найбільшу кількість цих речовин – чотири – зафіксували в пробі тканин риби нототенії.

 

Крім того, у всіх пробах виявили антипірени (поліброміновані дифенілефіри). Їх додають у промислові товари, щоб знизити ризик їх займання. Їх загальні концентрації перевищують екологічні стандарти в пробах морської зірки та морського їжака.

 

Нарешті, під час аналізів виявили 33 забруднювачі особливого занепокоєння, які можуть мати негативні наслідки для навколишнього середовища і здоров’я людини, однак поки ці речовини не регулюються жодним законодавством. Йдеться про промислові хімікати, фармацевтичні препарати і продукти їх розпаду, парабени, пестициди і інсектициди і продукти їх розкладання, нікотині та кофеїн.

 

 

 

Нагадаємо, що раніше вчений попередив про “втрату” Мармурового моря. Верхні шари Мармурового моря нагріваються, “як вода в чорному футлярі”, що загрожує загибеллю екосистеми.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *