• Вт. Вер 28th, 2021

FreshNews

Tільки актуальні новини на сьогодні в Україні та світі

Байден збере на очний саміт “четвірку” у Вашингтоні

Відadmin

Вер 14, 2021
Байден збере на очний саміт четвірку у Вашингтоні

Байден вперше в історії проведе очний саміт “четвірки” у Вашингтоні

Перший подібний саміт проводився в березні цього року у віртуальному форматі, нинішня ж зустріч стане першою очною.

 

Президент США Джо Байден 24 вересня, як очікується, прийме у Вашингтоні прем’єр-міністра Австралії Скотта Моррісона, прем’єра Індії Нарендру Моді і прем’єра Японії Есіхіде Сугу. Зустріч вперше в історії відбудеться в очному форматі. Про це в понеділок, 13 вересня, йдеться в заяві Білого дому.

 

“Лідери “четвірки” зосередять увагу на поглибленні зв’язків країн і просуванні практичного співробітництва в таких сферах, як боротьба з COVID-19, протидія кліматичній кризі, партнерство в області нових технологій і кіберпростору, просування свободи і відкритості регіонів Індійського і Тихого океанів” – йдеться в повідомленні.

 

Чотиристоронній діалог було започатковано в 2007 році. Цей механізм взаємодії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і зоні Індійського океану виник “на тлі китайської агресії”. Він включає Вашингтон, Канберру, Нью-Делі і Токіо. Перша чотиристороння зустріч керівників зовнішньополітичних відомств Австралії, Індії, США і Японії пройшла у вересні 2019 року в Нью-Йорку в віртуальному форматі.

 

Нагадаємо, що в телефонній розмові з президентом США Джо Байденом голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що протистояння Пекіна і Вашингтона є загрозою не тільки двом країнам, а й усьому світу.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *